تصاویر برگزیده

راست
چپ

انواع پروفیل پنجره دوجداره

پروفیل درب پنجره upvc چیست؟

یکی از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده درب پنجره دوجداره، پروفیل های upvc می باشد که نخستین بار در سال ۱۹۱۲ از ترکیب نفت خام، نمک طعام (کلیرید سدیم) و وینیل تشکیل شده است البته قابل ذکر است که امروزه حجم بیشتر پروفیل درب پنجره یو پی وی سی از کلر و وینیل ساخته می شود. این ماده میل به ترکیب کمی دارد و از این رو بسیار با دوام است و در برابر رطوبت و سرما از عایق بندی کاملی برخوردار می باشد. کاربردهای یو پی وی سی تنها به صنعت درب پنجره دوجداره خلاصه نمی شود و در صنایع بسیاری نظیر لوله سازی, صنایع پوشاک ولوازم خانگی نیز کاربرد دارد.

پروفیل یو پی وی سی

استانداردهای تولید پروفیل درب پنجره upvc
برای تولید پروفیل پروفیل پنجره دوجداره upvc میتوان از مواد اولیه دست نخورده ، مواد بازیافت شده و مواد قابل بازیافت استفاده کرد. کاربرد این مواد با توجه به استاندارد کیفیت RAL-GZ 716/1 تحت شرایط و آزمایشات خاصی قابل قبول می باشد. کاربرد مجدد مواد با فرمول یکسان توسط همان کارگاهی که قبلاً آنها را تولید کرده در صورتی که به کیفیت پروفیل درب پنجره یو پی وی سی صدمه نزنند و عاری از هر گونه مواد نرم کننده و مواد خارجی باشند تحت شرایط خاصی امکان پذیر می باشد.

نوع آزمایشاستانداردکاربرد مواد اولیه دست نخوردهمواد بازیافت شده و قابل بازیافت
دمای نرمی ویکات VST/B50DIN EN ISO 306≥ ۷۵ °C≥ ۷۱ °C
مقاومت ضربه ای چارییDIN EN ISO 179, 1eA≥ ۲۰ Kg/m²≥ ۲۰ Kg/m²
مدول الاستیسیته مدول خمشی EF مدول کششی ETDIN EN ISO 178

DIN EN ISO 527-1-3

≥ ۲۰۰۰ N/mm²≥ ۲۰۰۰ N/mm²
زمان پایداری TSTDIN 53381-1≥ ۳۰ min

فرایند پروفیل درب پنجره upvc
این فرایند شامل دو مرحله اصلی می باشد:
۱- مرحله میکس و آماده سازی مواد اولیه در دستگاه میکسر
۲- مرحله شکل دهی و تولید پروفیل در دستگاه اکسترودر
در مرحله اول PVC و افزودنی های دیگر ، با درصد مشخص توسط دستگاه میکسر ترکیب سرد و گرم می شود . مواد ترکیب شده بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت در دمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین رفته و دمای آن با دمای محیط یکسان گردد .
پس از مرحله میکس مواد به صورت اتوماتیک وارد دستگاه های اکسترودر می شود . پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل درب پنجره دوجداره مورد نیاز و هم چنین قسمت های کالیبراتور و تانک های خنک کننده می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد مشخص و استانداردی برسد . این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل درب پنجره upvc متفاوت است که معمولا برای سیلندر بین ۱۶۵ تا ۱۸۵ درجه سانتیگراد و برای قالب بین ۱۹۸ و ۲۰۲ درجه سانتی گراد میتواند متغیر باشد . دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر هم طرف میباشد که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت سیلو به طرف قالب هدایت می نماید. سیلندر دستگاه شامل چهار قسمت است که هر کدام به ترتیب وظیفه پیش گرم کردن مواد ، پلاستیسیته کردن , تبدیل مواد به شکل خمیری خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل درب پنجره دوجداره را به عهده دارند ، پس از خروج پروفیل پنجره دوجداره از قسمت تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل درب پنجره upvc بر روی آن حک میشود . در نهایت پروفیل درب پنجره دوجداره وارد قسمت برش شده در ابعاد ۶ متری برش داده و بسته بندی می گردد و با توجه به نوع سفارش درب پنجره دوجداره انتخاب شده توسط مشتری و پس از انجام محاسبات دقیق و مهندسی و آنالیز ابعاد درب پنجره دوجداره ، طبق نقشه برش داده می شوند.

تنوع رنگ در پروفیل درب پنجره upvc
رنگ پایه و خام پروفیل درب پنجره upvc ، به دلیل فرمولاسیون مواداولیه سفید رنگ می‌باشد بااین حال پروفیلهای رنگی برای معماران و گروه‌های عمرانی یا حتی برای افرادی که برای تعویض پنجره‌های قدیمی منزل خود با پنجره یوپی‌وی‌سی افدام می‌کنند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی از لحاظ رنگ به دو دست کلی تقسیم می‌شوند:
پروفیل درب پنجره upvc رنگ شده
این نوع پروفیل درب پنجره دوجداره با استفاده از رنگ‌های مخصوص به صورت پاششی با ابزار، رنگ آمیزی می‌شوند. از ویژگی‌های پروفیل درب پنجره upvc رنگی می‌توان ضد خش بودن، نظافت آسان و تنوع رنگ بالا (حدود ۱۹۰ رنگ) را نام برد.
پروفیل درب پنجره upvc لمینت
پروفیل درب پنجره دوجداره به دلیل طرح‌های برجسته و تزئینی رنگی مورد استقبال بسیاری از معماران قرار گرفته است. پروفیل‌های لمینت در کنار زیبایی امتیازاتی همچون ثبات رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی، استحکام بالا و نظافت آسان را دارند.

کرج یو پی وی سی مجری فروش پنجره های دوجداره upvc :

جهت سفارش و همچنین استعلام قیمت پنجره دوجداره در کرج در دیگر شهرهای ایران از جمله تهران , مشهد ,  شیراز ,  اصفهان ,  اهواز ,  یزد ,  کاشان ,  کیش ,  قشم ,  ساری ,  گرگان ,  رشت ,  قزوین ,  اردبیل ,  تبریز ,  ارومیه ,  کرمانشاه ,  لرستان ,  کهکیلویه ,  همدان  بوجنورد و آمل میتوانید هم اکنون با کرج یو پی وی سی مجری فروش پنجره دوجداره در کرج و تخصصی ترین شرکت پنجره دو جداره در کرج تماس حاصل نمایید.

برخی از مقالاتی که میتواند سایت karajupvc به شما کمک نماید .

پنجره دوجداره یو پی وی سی

یو پی وی سی چیست

درب دوجداره upvc

انواع توری پنجره یو پی وی سی

مزایا معایب در پنجره دوجداره upvc

استانداردهای پنجره دوجداره یو پی وی سی

تعویض درب پنجره آهنی بدون تخریب

تصاویر منتخب